Pixar – 30 let animace
do neděle
Od 15.2 do 26.5. 2019 se v prostorách Křižíkových pavilonů Výstaviště Holešovice Praha uskuteční velkolepá výstava nejznámějšího animačního studia světa - Pixaru.
Lidice a doba prezidenta Osvoboditele - výstava v...
do příštího pátku
Miřetice - Výstava představí život vesnice v letech 1918–1938. Konec první světové války a vznik samostatné Československé republiky byl doprovázen velkými nadějemi občanů v rodící se demokratický svět. Dvacetiletí...
S tradicí v srdci - další osudy „malírny“ v Telči
do příštího pátku
Muzeum Vysočiny Jihlava, pobočka Telč a Univerzitní centrum Telč srdečně zvou na výstavu Alice Grünwald. Výstava bude zahájena vernisáží v knihovně UC Telč.
Zboží ukryté v roce 1938
do příští soboty
Výstava prezentuje ojedinělý nález velkého souboru předmětů z galanterního a papírnického obchodu z konce 30. let 20. století, který byl řadu let zazděný ve sklepě domu č. 16 v Příboře.
Vernisáž - Dana Hlobilová: Umění žít
do 14. června
Zámek Přerov - Vernisáž výstavy Umění žít od Dany Hlobilové bude probíhat od 17 hod v prostorách přerovského zámku.
Výstava „Goethe a Františkovy Lázně“
do 16. června
Františkovy Lázně - Vernisáž výstavy - 8. 3. 2019 od 19:00
Umění žít - Dana Hlobilová
do 16. června
Přerov - Výstava zavede diváka do života významné přerovské umělkyně Dany Hlobilové a představí jak vývoj její tvorby, tak i její díla v celé šíři. Výstavu doplní životopis umělkyně a fotografie z jejího života. Vstupné 20/40...
Muzikohrátky pro děti od 4 do 6 let
do 26. června
Olomouc - Program pro děti od 4 do 6 let. MuzikoHrátky jsou artefiletický, interaktivní a zážitkový program kombinující muzikoterapeutické relaxace, aktivní zapojení dětí do hry na perkusivní nástroje a tvořivé dramatické hry....
Krojové eldorádo
do 30. června
Uherské Hradiště - Výstavu zahájí ředitel Slováckého muzea v Uh. Hradišti PhDr. Ivo Frolec a ředitelka Historického muzea Moravského zemského muzea PhDr. Hana Dvořáková. K výstavě promluví PhDr. Helena Beránková, MZM. V...
Made in Czechoslovakia aneb průmysl, který dobyl svět
do 30. června
Praha - Výstava Made in Czechoslovakia představí návštěvníkům technický a průmyslový vývoj samostatného československého státu po celou dobu jeho existence, tj. od roku 1918 do roku 1992.
Pražské vzorkové veletrhy v Národním technickém muzeu
do 30. června
Praha - Na výstavě „Pražské vzorkové veletrhy“ proběhne prezentace vybraných českých firem současnosti v tradiční formě vzorkového veletrhu. Výstava se uskuteční od 19. října 2018 do 30. června 2019.
Česko-slovenská / Slovensko-česká výstava
do 30. června
Praha - Národní muzeum a Slovenské národné múzeum ke 100. výročí založení společného státu připravily projekt s názvem Česko-slovenská výstava a Slovensko-česká výstava.
Přec mé srdce láskou hoří
do 31. července
Přerov - Vernisáž výstavy se uskuteční 7.3. ve Slavnostní zámecké síni v 17 hod.
Tělo a technika
do 31. července
Ostrava - Tělo a technika - exkluzivní autorská expozice ve Světě techniky
Fenomén Felkl - proslulá továrna na výrobu glóbů
do 8. září
Výstava představí významnou rodinnou manufakturu, v oboru největší v Rakousko-uherské monarchii, která vyráběla glóby a jiná tělesa mnoha druhů, velikostí a jazykových mutací. Výstavu pořádá Středočeské muzeum v Roztokách u...
Jan Blažej Santini Aichel - geometrie posvátného prostoru
do 15. září
Praha - Santiniho dílo přesáhlo rámec doby, v níž žil. Jeho stavby jsou natolik přesné, že známe-li kompoziční síť, můžeme od jedné stavby k libovolné další počítat se stejnou lehkostí, s jakou se třeba procházíme parkem.
Česko-slovenská výstava (1918-2018)
do 31. října
Brno - Výstava Moravského zemského muzea se bude zaměřovat primárně na historické a kulturní vazby Moravy a Slovenska zejména v 19. a 20. století.
Živé Skoky
do 27. prosince
Žlutice - Každoroční tradiční skokovské mariánské poutě a letní koncertní cyklus, 12. ročník
1939 – 1989: výstava ve Veletržním paláci
do 31. prosince
Praha - Nová podoba sbírkové expozice poválečného umění bude založena na dvou základních principech přístupu k uměleckým dílům.
III. etapa: most Masarykova uzavřen (most Komenského...
do 1. ledna 2020
Olomouc - Přeložky IS jako související investice města (plynovod, vodovod), úprava tramvajové trati na jednokolejnou, dokončení realizace kanalizačního sběrače „D“ u mostu Masarykova včetně přípojek, statické zajištění budovy...
12345...8