Václav Hynek Mach – sochař nové republiky
do zítřka
Tvorba autora, který svými sochařskými pracemi pro architekturu a veřejný prostor v Brně a jiných městech spoluvytvářel vizuální kulturu nově vzniklé republiky, se uskuteční od 27. února v Podhoráckém muzeu.
Ivan Hlas Trio
dnes ve 20:00
Mersey Music Club, Brno - Známý český písničkář a hudebník Ivan Hlas, který se proslavil především písněmi k filmu Šakalí léta (r. 1993 ocenění Český lev za nejlepší hudbu), se po roce vrací do klubu Mersey. Perličkou je, že v...
Noc otevřených sklepů Velké Němčice 2018
dnes
Jste milovníci vína a hledáte netradiční aktivitu? Pojďte s námi cestou necestou po sklípcích našich malovinařů a ochutnejte produkty jejich celoročního snažení.
Festival otevřených sklepů - Jaro na Znojemsku
dnes a zítra
Znojmo - Poznejte osobně vinaře a jejich vína, sklepní uličky a místní gastronomii i folklór.
Vinobus VOC Znojmo
ode dneška
13 zastávek, 56 kilometrů a 19 vinařství. Krásy Znojma a přilehlých obcí, výhled na vinice, ochutnávky vín – a spousta dalšího. Objevujte krásy Znojemska s Vinobusem VOC Znojmo. Jízda Vinobusem je doprovázena průvodcem....
Den Země v zoo
zítra ve 14:00
Hodonín - Zábavné soutěžní odpoledne s podtitulem „Co se děje pod zemí“ pořádá Zoo Hodonín ve spolupráci s Centrem ekologické výchovy „Dúbrava“ při SVČ a Městem Hodonínem).
Setkání ženských sborů
zítra ve 14:30
Hroznová Lhota - Zúčastní se sbory z Podluží, Horňácka, Dolňácka, Hradišťska a Slovenska. na kulturním domě.
36. Ročník věnečku z rozmarýnu Fanoše Mikuleckého
zítra ve 14:30
Hodonín - V neděli 22. dubna 2018 ve 14.30 proběhne 36. ročník soutěže mladých zpěváků lidových písní VĚNEČEK Z ROZMARÝNU FANOŠE MIKULECKÉHO. Akce se uskuteční v Domě kultury Hodonín, Horní Valy. Zpěváky doprovází celým...
Setkání studentských orchestrů v Evropě
čtvrtek v 19:00
Hodonín - ...vystoupí Komorní orchestr Jana Noska při ZUŠ Hodonín a Moravský komorní orchestr brněnské konzervatoře, místo: sál Evropa, akce je součástí oslav 100. výročí vzniku Československa.
Walter Bartoš Band
čtvrtek ve 20:00
Veselí nad Moravou - Koncert místní kapely
Caveman
pátek v 19:00
Divadlo Bolka Polívky, Brno - Rob Becker - Máte chuť se rozesmát až k slzám?? Přijďte se podívat na slavnou one man show o tom, co dělá muže mužem a ženu ženou, o rozdílech mezi námi, o lásce, partnerství a vtipně utajených...
Supertramp Classics
pátek v 19:30
Sono Centrum, Brno - Supertramp Classics performed by Logicaltramp (UK) featuring Gary Hopkins
Na pomezí žánrů – country večer
příští sobota v 19:00
Hodonín - Country večer s hudební skupinou RADOST v pořadu Na pomezí žánrů. Folk, country, rock, blues, evergreeny. I vlastní tvorba od autorů: Jaroslava Bednaříka, Vítězslava Veselého a jejich hostů.
Salon filmových klapek v Galerii Dílo v Brně
30. 4. - 10. 5.
Již 21. ročník projektu Salonu filmových klapek, který je tradiční součástí doprovodného programu Zlín Film Festivalu, zavítá při své Klapka tour opět do Brna.
Cosmos Discovery
od příštího úterý
Od 1. 5. 2018 se v pavilonu C výstaviště BVV Brno uskuteční velkolepá výstava kosmonautiky s názvem Cosmos Discovery. Na několika tisících metrech čtverečních návštěvníci poznají úplné počátky vývoje raket a kosmických lodí,...
Rok 1918 – co nám válka vzala a dala...
od příštího čtvrtku
Hlavní letošní výstava Muzea města Brna se vrátí do roku 1918. Přiblíží závěr první světové války, vznik nových států v Evropě včetně Československa a připomene vojáky vracející se z fronty do Brna.
Jarovín rosé Znojmo
7. května
Pultová degustace rosé a klaretů K ochutnání budou připravena všechna vína přihlášená do jediné specializované soutěže růžových vín u nás.
Běžíme na hrad Veveří
6. října
Běžíme na hrad je běžecký seriál, spojující sport, přírodu, kulturu, zlevněné vstupné na hrad, doprovodný program pro dospělé a pro děti (Dětské závody, Pohádková cesta, kvíz Tajemství hradu, tombola, šermířské vystoupení a další)
MARIE SEDLÁČKOVÁ - Krása ukrytá nejen v jehlicích
do 13. května
Veselí nad Moravou - V Městském muzeu ve Veselí nad Moravou proběhne v době od 18. 3. do 13. 5. 2018 výstava s názvem „Krása ukrytá nejen v jehlicích“. Tato výstava se uskuteční v souvislosti s prvním výročím úmrtí autorky...
1968: výstava Jiřího Valocha v Pražákově paláci
do 5. srpna
Výstava s neobvyklým názvem 1968://computer.art/sykora_valoch připomínající výstavu Jiřího Valocha z roku 1968 se koná od 20. dubna do 5. srpna 2018 v Pražákově paláci. Vernisáž proběhne o den dříve od 18 hodin.