Kurt Gödel, relativita, vesmír, čas
od dneška od 17:00
Veselí nad Moravou - Přednáška prof. RNDr. Jana Novotného, CSc. (PdF MU Brno). Přednáška vysvětlí (nejen) hlavní myšlenky Einsteinovy obecné teorie relativity.
Ples ZŠ Hutník
zítra
Veselí nad Moravou - V pátek 22. 2. se na kulturním domě ve Veselí nad Moravou uskuteční tradiční ples školy ZŠ Hutník. Na programu je předtančení žáků 9. ročníku či country tance žáků 7. ročníku školy. Zahraje skupina Ferrum.
Closing festival v Brně
od pátku do neděle
Brněnské Uměleckoprůmyslové muzeum je již od 28. ledna uzavřeno, než zde ale začnou stavební práce, rozhodla se Moravská galerie poskytnout návštěvníkům možnost se s muzeem rozloučit.
15. ročník mistrovství ČR v řezu révy vinné – Memoriál Jana
zítra
V pátek 22. února 2019 se uskuteční již 15. ročník odborné soutěže v řezu révy vinné. Vinařské klání tentokrát hostí Zemědělské družstvo Sedlec u Mikulova.
Nokturno pod věží III (22. února 2019)
od pátku 16:00
Mikulčice - Širší veřejnost srdečně zveme na program Nokturno pod věží III, v jehož rámci při autorském čtení představí mikulčický rodák Jaroslav Koneček knihu Cimbálník. V kulturním programu vystoupí mladá cimbálová muzika...
Zpěváček Hanáckého Slovácka
sobota
Ždánice - předvýběrové kolo
Výstava Princezny a hrdinové
od soboty
Letohrádek Mitrovských v Brně připravil barevnou a hravou výstavu PRINCEZNY A HRDINOVÉ. Návštěvníky čeká 50 legendárních kostýmů princezen, princů i padouchů z nejznámějších českých filmových pohádek z Barrandova. Dozvíte se zaj..
Městské kluziště - turnaj v curlingu
sobota v 08:00
Veselí nad Moravou - Turnaj v curlingu na veselském kluzišti v centru. Cílem hry je poslat "kámen", v našem případě to budou asi jiné předměty, co nejblíže středovému kruhu v terči. Pokud chcete založit tým, neváhejte nám...
Kurz háčkování a pletení
sobota od 09:00
Kyjov - Vlastivědné muzeum Kyjov pořádá v rámci výstavy "Krása ukrytá nejen v jehlicích" kurz háčkování (23. 2. 2019) a kurz pletení (23. 3. 2019). Kurzy proběhnou v prostorách nové budovy muzea. Začátek kurzů v 9.00, vstupné...
Horňácký zpěváček
neděle
Velká nad Veličkou - Horňácko - předvýběrové kolo
Zpěváček Strážnicka Vaška Harnoše
příští pátek v 16:00
Strážnice - Strážnicko - předvýběrové kolo
Fašank ve Valtickém Podzemí
příští sobota
Valtice - Valtické Podzemí je součástí tradičního Valtického fašanku s pochůzkou a se zastaveními. Masopustní a zabíjačkové speciality, vína LVA. Hudební program a zážitková podzemní turistika v unikátním labyrintu...
Fašank v Břeclavi
příští sobota ve 14:00
Břeclav - Tradiční lidová masopustní obchůzka zakončená taneční zábavou. Letošní už 17. ročník fašanku se uskuteční v městské části Břeclavi – Poštorné. Nabídne vám tradiční obchůzku maškar po dědině. Sraz masek bude ve 14.00...
O malovaný tulipán Boženy Šebetovské
10. března
Břeclav - Podluží - předvýběrové kolo
Josef Šíma: Cesta k Vysoké hře
do neděle
Zánik habsburské monarchie a vznik samostatného Československého státu sehrál klíčovou roli v budování mezinárodních kontaktů české avantgardy. Vernisáž výstavy se uskuteční 25. října od 18 hodin.
Doma u Janáčků
do neděle
Brno - Na výstavě bude prezentována část archivu Leoše Janáčka (který byl nedávno zapsán do registru Paměť národa UNESCO), která zahrnuje tzv. trojrozměrné sbírkové předměty, tj. věci spojené s Janáčkovým soukromým životem.
Vlajky vlajte! Státní symboly včera a dnes
do 10. března
Rajhrad - Od 24. října navštivte Památník písemnictví na Moravě, kde si můžete prohlédnout výstavu s názvem Vlajky vlajte. Jaké jsou naše státní symboly, jak se proměňovaly?
Výstava filmových kostýmů Kataríny Štrbové Bielikové ve...
do 11. března
Uvedení filmu Skleněný pokoj doprovodí výstava filmových kostýmů Kataríny Štrbové Bielikové, která bude umístěna v prostorách vily Tugendhat v Brně od 30. ledna do 11. března.