Polanka fest
pátek a sobota
Třebíč - Přelom léta bude na koupališti Polanka opět spojen s letním festivalem Polanka fest. Tentokrát mu budou patřit dny 28. – 29. 7. 2017. Mezi interprety budou patřit: Xindl X, Iné Kafe, Vypsaná Fixa, Visací Zámek
Autorské čtení a výstava obrazů Brtnice
pátek
Autorské čtení Melita.
Festival Pod Zelenou Horou
pátek a sobota
10. ročník hudebního festivalu se koná v nádherném prostředí prvního nádvoří zámku Kinských ve Žďáru nad Sázavou.
Revival náměstíčko
pátek ve 20:00
,, Bystřice nad Pernštejnem
Léto s květinami na zámku v Jaroměřicích nad Rokytnou
od soboty do neděle
Základem baroka je realizace vyjadřující skutečnost často až naturalisticky. Také pro barokní úpravu květin je typická monumentalita.
Prohlídkové dny supertajného krytu S-7 v Třešti
sobota a neděle
Muzeum Tesla ve spolupráci se Zařízením služeb pro Ministerstvo vnitra a městem Třešť pořádá třetí ročník prohlídkových dnů v supertajném „Skladišti rajčat“ v Třešti v ulici V Kaštanech.
Guláš Fest v Telči
příští sobota
Soutěž pro profesionální i amatérské kuchtíky, 4 členné týmy připraví guláš v kotlíku a o hodnocení se postará veřejnost, živá hudba, moderátor.
Mistrovství Evropy v letecké akrobacii a letecká show...
5. - 13. srpna
Akrobacie se do Chotěboře vrátí na začátku srpna, kdy zde od 5. do 12. srpna proběhne Mistrovství Evropy v letecké akrobacii v kategorii advanced – druhé nejvyšší kategorii v akrobatickém létání.
XII. Memoriál Fr. Proseckého sen
příští sobota
Bystřice n. P. - Sraz vozidel Tatra a ostatních veteránů a jejich příznivců na Bystřickém náměstí.
Tajemství hvězdné oblohy nad hradem Orlíkem u Humpolce
příští sobota
Nenechte si ujít Sledování denní i noční oblohy na nádvoří hradu Orlík. Jsou zváni všichni zájemci o astronomii a nevšední úkazy. Součástí akce bude též pásmo krátkých přednášek o vesmíru určených pro malé posluchače.
Z Itálie do Telče - po stopách kavalíra
do 13. srpna
Zachariáš s Kateřinou mají pro děti připravené úkoly, za jejich snahu či správnou odpověď jsou odměněny ze Zachariášovi pokladnice.
Noční prohlídky zámku Světla nad Sázavou
do 9. září
Netradiční noční kostýmované prohlídky v duchu baroka. Muzejní noci na zámku umožní lidem nahlédnout i do prostor, které jsou běžně nepřístupné, provedeme vás barokním křídlem až po pudu, uvidíte neopravené prostory a...
Letové ukázky dravců a sov v Zoo Jihlava
do 30. září
Zajímavé vyprávění ze života dravců a sov včetně praktických ukázek předvádějí každý den kromě pondělí manželé Školoudovi v Zoo Jihlava. Sokolníky v akci lze vidět vždy v 11.00 a v 15.00 hodin v prostoru sadu, jež spojuje...