Oslavy 100 let vzniku ČSR
od pátku do neděle
Třebíč - Velkolepé třídenní oslavy vzniku samostatného Československa.
Zlomové osmičky našich dějin
od pátku
Nezvyklá výstava věnující se stému výročí založení Československa bude k vidění v Havlíčkově Brodě od 26. října. Přijďte se podívat i vy.
Zlomové osmičky: výstava v Galerii výtvarného umění v...
od pátku
Havlíčkův Brod - Výstava představí aktuální tvorbu několika současných komiksových autorů reflektující zlomové události československých dějin – léta 1918, 1938, 1948, 1968 neotřelou komiksovou a ilustrační optikou.
Prvorepublikový ples a odhalení pamětní desky na náměstí...
sobota a neděle
Někde se konají výstavy, někde se konají slavnostní vzpomínkové akty, v Chotěboři se uskuteční k výročí republiky ples a bude zde odhalena deska prvnímu prezidentu Československa T. G. Masarykovi. To vše v průběhu dvou dnů.
Český den s českými vlajkami v Pelhřimově
neděle
Pelhřimov - město rekordů se 28. října 2018 pokusí vytvořit rekord v počtu českých vlajek na jednom místě. Nenechte si to ujít a hlavně nezapomeňte vlajku!
Slavnostní shromáždění u sochy Tomáše Garriguea Masaryka...
neděle
Oslavy 100 let od založení Československa vyvrcholí po celé naší zemi. V Bystřici nad Pernštejnem bude odhalena socha našeho prvního prezidenta.
100 let od vyhlášení ČSR v Muzeu Vysočiny Pelhřimov
neděle
Na 28. říjen si rozhodně udělejte čas na program, který pro vás chystá Muzeum Vysočiny Pelhřimov.
Jak vypadal 28. říjen 1918 v Havlíčkově domě?
neděle
Havlíčkův Brod - Pamětníků onoho 28. října 1918 zůstalo pramálo. Naštěstí se zachovalo poměrně slušné množství materiálů, díky kterým se můžeme dozvědět, jak probíhal 28. říjen.
Artcamp pro děti
příští pondělí a úterý
Brtnice - Letní prázdniny jsou sice už dávno ty tam, ale to neznamená, že byste si pořádně nemohli užít ty podzimní.
Alex Garnett Quartet
příští středa
Třebíč - Jazzový koncert.
Týden oslav 100 let československé státnosti ve Žďáru...
do neděle
Žďár n. S. - Ve Žďáru se připravují na týdenní oslavy k výročí vzniku naší republiky, které odstartují 21. října a budou slavnostně zakončeny v den vzniku Československa, tedy 28. října.
Martin Matoušek - Lepší nežli stromy, tři betonové domy
do příští středy
Martin Matoušek (*1976, Hořice), sochař, restaurátor a především malíř představuje v Galerii plastik v Hořicích výběr ze své malířské tvorby pod názvem Lepší nežli stromy tři betonové domy.
100 let republiky: Očekávání, naděje a skutečnost
do 25. listopadu
Celoroční výstava připomínající zrod a přelomové okamžiky existence Československa bude k vidění v Jihlavě, a to od 23. února až do 25. listopadu 2018.
100 let Republiky 1918 - 1938 - 1948 - 1968 v Muzeu...
do 2. prosince
Havlíčkův Brod - Od září do prosince tohoto roku se vám naskýtá jedinečná příležitost navštívit jednu z mnoha výstav věnovaných výročí založení naší země. Tentokrát na Vysočině.