Koncert MIG 21
dnes
Turné k novému singlu Hurá. Otevření sálu 19:00.
Zelený čtvrtek, Velký pátek
ještě dnes
Jablonec n. N. - Muzeum skla a bižuterie připravilo ve dnech velikonočních prázdnin unikátní dvoudenní rukodělný program, ve kterém si připomenete méně známé zvyky a tradice spojené s Velikonoci.
Velikonoční veselí
ode dneška
Liberec - Přijďte načerpat atmosféru svátků jara!
Mimořádné zpřístupnění běžně nepřístupného historického...
ode dneška
Mimořádné zpřístupnění běžně nepřístupného historického provozního zázemí zámku Zákupy (kuchyně, prádelna a ledárna).
Oslava 3. narozenin Domu přírody Českého
zítra
Turnov - Dům přírody Českého ráje v sobotu 20. dubna ožije a spolu s Dlaskovým statkem má připraveno spoustu tvůrčích činností spojených s Velikonocemi. Současně oslavíme také 3 roky od vzniku našeho Domu přírody!
Mezinárodní výstava koček v Liberci
sobota a neděle
Výstava koček 20.4. - 21.4.2019.
16. ročník slavnosti Vajíčkovník v Dolní Řasnici
zítra
Zažijte opět s námi 16. ročník slavnosti jara. Masky a rámusítka sebou.
Velikonoce na Dlaskově statku
zítra
Na Bílou sobotu, kterou končí postní předvelikonoční období, připravilo Muzeum Českého ráje v Turnově na Dlaskově statku tradiční akci, přibližující návštěvníkům výroční obyčeje a zvyky jarního novoročí.
Lampionová plavba 2019
středa
Liberec - Tradiční lampionová plavba na přehradě na lodích ozdobených lampiony.
Fauna trhy v Liberci
příští sobota
Tradiční terarijní trhy.
Brnišťský půlmaraton
příští sobota
6. ročník závodů v běhu na 21,1 km, 10,55 km a štafetový běh 4 x 5,275 km v okolí obce Brniště. Trasa závodu vede obcí Brniště, Stezkou hastrmanů, okolo rybníků, pasoucích se koní, lesem, po obecních, polních a lesních...
Český ráj dětem 2019
příští sobota
V sobotu 27. dubna se můžete těšit na již 16. ročník zahájení turistické sezóny v Českém ráji v rámci hry „Za pověstmi Českého ráje“. V letošním putování v okolí města Turnova si děti i dospělí vyzkouší své znalosti Českého...
Pálení čarodějnic s ohňostrojem a lampiónovým průvodem
příští úterý
Jablonec n. N. - Ohňostroj v kulisách vodní hladiny je nezapomenutelným zážitkem. Na jabloneckou přehradu každoročně přiláká tisíce lidí. Odpalu předchází lampionový průvod a pálení čarodějnic se zábavným programem pro děti.
Čarodějnice na Černé Studnici s Volupsijí
příští úterý
Čarodějnice s Volupsijí.
Koncert Pekař a Voxel
3. května
Liberec - Zpěvák Pekař se loučí se svobodou a Voxel poprvé vyráží na tour s kapelou.
Vítání ptačího zpěvu
4. května
Hrubá Skála - Tradiční vycházka za poslechem zpěvu ptáků s tematickým odborným výkladem. Za dobrého počasí bude součástí i ukázka odchytu a kroužkování ptáků. Hlavním organizátorem je Česká společnost ornitologická.
Ohnivé Velikonoce v iQlandii
do pondělí
Liberecké science centrum iQLANDIA připravilo na duben velkou experimentální jízdu! O Velikonocích se můžete od 18. do 22. 4. těšit na Velikonoční hru a Science show plnou ohňů a kouře, při níž budou explodovat kraslice a...
Se zvířátky o vesmíru
do příští neděle
Liberecká iQLANDIA zve do svého Planetária ty nejmenší diváky! Planetárníci si pro děti od pěti let a jejich rodiče nachystali na březen a duben přímo kosmickou pohádku pod názvem „Se zvířátky o vesmíru“.
Josef Jíra – maloskalský “Chagall”
do 18. května
Josef Jíra, jeden z nejznámějších a nejžádanějších českých malířů, by se letos dožil 90 let. Byl svérázným obyvatelem Malé Skály, kde bydlel a tvořil od poloviny 60. let minulého století. Část jeho díla je mimořádně k vidění...
Zkamenělé stopy aneb Po stopách dávných živočichů
do 30. června
Turnov - Po stopách (a to doslova!) dávných živočichů z minulých geologických dob se mohou vydat návštěvníci neobvyklé výstavy s názvem „Zkamenělé stopy aneb Po stopách dávných živočichů.