Vernisáž výstavy Kolo 1817-2017
zítra
Liberec - Vernisáž výstavy k dvousetletému výročí tohoto báječného dopravního prostředku.
Forenzní workshop
čtvrtek a pátek
Liberecká iQLANDIA přivítá podzim ve velkém kriminalistickém stylu!
Modelování figurek
pátek
Turnov - Chcete si vymodelovat postavičky či kytičky z mléčného těstíčka? My vám ukážeme jak na to.
Náborovou akci pro děti Supermoto academy
pátek
Sosnová - Autoklub ČR nabízí dětem ve věku od 6ti do 12ti let možnost vyzkoušet mladou motocyklovou disciplínu supermoto, a to zcela zdarma.
Horolezecký festival Český ráj 2017
pátek od 16:00
Festival pro všechny horolezce, turisty, milovníky dobrých filmů, besed a sportovních akcí pro děti i dospělé. V překrásném prostředí zámku Hrubá Skála a lázní Sedmihorky. Besedy a filmy, den ČHS, běh Myší dírou, workshopy na slac
Workshop: Pojďte si hrát
sobota
Liberec - Výroba stolních her z přírodních materiálu.
Den v Novém pralese pro děti a (pra)rodiče
sobota
Světlá p. J. - Přijďte vysadit strom pro budoucí generace!
Továrna Mastných - Dny architektury
sobota a neděle
Lomnice n. P. - První mechanická tkalcovna v Ćechách opět otvírá své brány. Dnes zachráněna a oživována Spolkem nabízí vyjímečné prostory k prohlédnutí i pronájmu.
Land Art Park
sobota
Podzimní land artová dílna v městském parku v České Lípě. Workshopy jsou vhodné pro všechny věkové stupně od dětí po seniory.
Rozmarný duch pobaví diváky ve Slané
sobota
V sobotu 30. září 2017 jsou do Kulturního domu ve Slané zváni všichni příznivci divadla, na které od půl osmé večer čeká představení Rozmarný duch. Jedná se o strašidelnou komedii Noela Cowarda v podání Lučanského divadelního...
Sklářské svítání 2017
příští úterý
Jablonec n. N. - 6. ročník diskusního setkání o současnosti a budoucnosti českého sklářského a bižuterního průmyslu „Sklářské svítání 2017“.
Dvojkoncert
příští sobota
Liberec - Po hitech „Cesta z města,“ „Když nemůžeš, tak přidej“ a „Zkouším žít“ či „Každou vteřinou“ vydávají obě kapely své dlouho očekávané debuty a vyrážejí na společné turné. Dvě kapely a dva koncerty za jeden ...
Bižuterní kurzy pro dospělé
příští sobota
Jablonec n. N. - Na podzim jsme opět připravili oblíbené bižuterní kurzy pro dospělé. Lektorka Věra Černá tento kurz připravila jak pro zkušené zájemce, tak pro ty, kteří s výrobou vlastních šperků teprve začínají.
Den stromů pod Ještědem - sázení stromků v městských...
14. října
Liberec - Přijďte si užít barevný podzimní den a přijďte si vysadit sazenice původních druhů jizerskohorských dřevin a vyzkoušejte si přírodovědné aktivity nejen pro děti.
Extraliga 2017/2018: Bílí Tygři Liberec (domací utkání)
15. října v 16:00
Home Credit Arena, Liberec
České korunovační klenoty na dosah na Hrubé Skále
do čtvrtka
Výstava k výročí 670 let od korunovace Karla IV. českým králem připomene nejen samotnou událost a našeho nejvýznamnějšího panovníka, ale především fenomén Českých korunovačních klenotů ve formě mistrovské repliky...
Jablonecké moře – hravá výstava
do soboty
Jablonec n. N. - Jablonecké moře – tak je s hravou nadsázkou nazvaná výstava, která se věnuje zdejšímu fenoménu, jablonecké přehradě. K vidění bude po celé léto v Domě Scheybalových.
Výstava starých pohlednic od Máchova jezera na Bezdězu
do neděle
Výstavu si můžete prohlédnout od 5.srpna do 1. října 2017 každý den kromě pondělí 9.00-16.30, v sobotu v měsíci srpnu do 17,30.
Mezinárodní trienále skla a bižuterie Jablonec 2017
do 28. října
Jedinečnou výběrovou přehlídku současného českého skla a bižuterie zpřístupní od konce června Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou.
Zámek Lemberk: výstava - Zdislava jako historická...
do 31. října
110 let od beatifikace Zdislavy z Lemberka.