Letní kino ve Vlastivědném muzeu a galerii v České Lípě
ode dneška
Cyklem letního kina pokračuje ve Vlastivědném muzeu a galerii v České Lípě pořad doprovodných akcí k výstavě 100 let, instalované při příležitosti stého výročí založení Československé republiky v ambitu muzea.
Sraz upravených vozů
sobota
Sraz v Liberci.
Slavnosti města Doksy - Dokská pouť
sobota
Bohatý kulturní program, staročeský jarmark, atrakce pro děti, ochutnávka staročeských kulinářských specialit.
Magický Turnov
středa
Večerní prohlídky Turnova s kostýmovaným průvodcem. Sraz je ve 20 hodin na náměstí Českého ráje před informačním centrem.
Letní kino na Troskách
středa
Rovensko p. T. - Léto na hradě Trosky.
Prázdninová dětská stezka Dolánkami
příští čtvrtek
Turnov - Dům přírody pro vás připravil zábavnou stezku plnou naučných aktivit o přírodě Českého ráje s překvapením v cíli.
Výstava k 80. výročí úmrtí prof. Josefa Drahoňovského
25. 8. - 2. 9.
Rovensko p. T. - Výstava k 80. výročí úmrtí prof. Josefa Drahoňovského.
Hradozámecká noc na Sychrově - Šanson na zámku
příští sobota
Po koncertu bude následovat prohlídka.
Hradozámecká noc na Frýdlantě
příští sobota
Tradiční vyvrcholení letní sezony.
Ajetofest 2018
příští sobota
Cvikov - Sklářský, řemeslný a hudební festival v Lindavě u Nového Boru.Foukání skla, řemesla, aktivity, nejen pro malé, ale i dospělé po celý den. Kapely jako JMQ Jazz,Wanastovi Vjecy revival band, Circus Problem hudba z...
Retro piknik u muzea
příští středa
Liberec - Muzeum má zavřeno, zveme vás tedy aspoň do muzejního parku!Přijďte si odpočinout, občerstvit se i pobavit.Připravili jsme pro vás to pravé retro z rodinných dovolených ;)
Sportfest
1. září
Zákupy - Sportovní událost, doplněná o hudební a odpočinkovou zónu. Aktivity: Paintball, Stolní fotbal, Stiga hokej, Skákací hrady, Beerpong, Skateboarding, Koloběžky, FIFA 2018 na herních konzolích a další.
Objevujte mikrosvět v liberecké iQlandii
1. - 30. září
Liberec - Fascinuje vás mikrosvět? Nakoukněte do něj prostřednictvím stejnojmenného workshopu, který od září poběží v liberecké iQLANDII! Jak vypadá takové složené oko mouchy, sosáček motýla, lidský vlas či podhoubí? Přijďte...
Letní jazzová dílna Karla Velebného - 35. ročník
do soboty
Ve Frýdlantu v Čechách se letos bude konat od 11. do 18. srpna 35. ročník Letní jazzové dílny Karla Velebného. Uspořádáním prvního ročníku pověřil v roce 1983 výbor České jazzové společnosti Karla Velebného a Aleše Bendu.
Troskino - promítání filmů v areálu hradu
do středy
Rovensko p. T. - V průběhu července a srpna se každou středu můžete těšit na promítání filmů na zřícenině hradu Trosky. Stačí se jen dostat nahoru a užít si neopakovatelný zážitek.
Prohlídka zákaznického centra Granát, d.u.v. v Turnově
do středy
Nenechte si ujít prohlídky zákaznického centra Granát, kde naleznete expozici o historii a produkci Granátu Turnov a k vidění jsou také ukázky výroby granátových šperků.
Vosum - výstava v Maloskalské galerii
do příštího pátku
Malá Skála - Srdečně vás zveme na předposlední výstavu kulturního léta.
Luminiscence - Cesta světla v Muzeu Českého ráje v...
do 2. září
Turnov - Muzejní noc, která proběhne v pátek 18. května, začne zcela netradičně, protože na jejím úplném začátku bude zahájena výstava s názvem Luminiscence – cesta světla, která zaujme návštěvníka jak svým obsahem, tak...
Veterinární muzeum aneb dějiny nejen československé...
do 31. října
Hrádek n. N. - V rámci oslav ke 100. výročí vzniku Československa, 25. výročí vzniku samostatné České republiky a 25. výročí otevření hradu se na hradě Grabštejn pro veřejnost otevře nová trasa nazvaná Veterinární muzeum.
Jablonec nad Nisou – mincovní město České republiky...
do 31. prosince
Ve dnech 30. ledna - 31. prosince 2018 bude k vidění komorní výstava představující to nejlepší, co vzniklo v jablonecké mincovně, kde se od roku 1993 razí veškeré oběžné mince České republiky.