Velikonoce na zámku Hošťálkovy
dnes v 09:00
Hošťálkovy - Zámek Hošťálkovy - Speciální prohlídka zámku Hošťálkovy spojená s velikonočním jarmarkem a kulturním programem od kovářské dílny až po šermířská vystoupení.
Konopex Ostrava 2019
ode dneška
4.ročník konopného veletrhu. Bohatý třídenní program zahrnuje nejen veletrh a možnost nakoupit si pro nadcházející sezonu, ale také přednášky, workshopy, besedy, soutěže a zábavu.
21. filmová přehlídka Kino na hranici
27. 4. - 3. 5.
Český Těšín - Jedinečný festival, v rámci kterého diváci během sedmi dnů hned několikrát za den skutečně překročí státní hranice. Program festivalu čítá přes 150 filmů z celé střední Evropy a sto hostů je zárukou, že si z...
Maxipes Fík - divadlo pro děti
příští sobota
Malá holčička Ája si přála malého pejska. Z malého pejska vyrostl velký pes Fík a z malého dobrodružství začalo velké a neobyčejné. Pohádku na motivy knihy Rudolfa Čechury a Jiřího Šalamouna Maxipes Fík přiveze do Frenštátu...
Zboží ukryté v roce 1938
do 1. června
Výstava prezentuje ojedinělý nález velkého souboru předmětů z galanterního a papírnického obchodu z konce 30. let 20. století, který byl řadu let zazděný ve sklepě domu č. 16 v Příboře.
Tělo a technika
do 31. července
Ostrava - Tělo a technika - exkluzivní autorská expozice ve Světě techniky
Zdař Bůh! Rub a líc hornického povolání - výstava ve...
do 1. září
Opava - Nález černého uhlí v ohništi pravěkého člověka na vrchu Landek v Petřkovicích, datovaný do období před zhruba 23 000 lety, předznamenal pozdější rozkvět uhelného hornictví v oblasti Slezska.
NAPILE Ostravice nabízí zázemí pro turisty a cyklisty
do 30. listopadu
Každý pátek až neděli v době od 9 do 18 hod. zde funguje cyklopoint s náhradními díly ke kolům, cyklomateriálem, elektronabíječkami, montážními stojany, úschovnou batohů či tašek a mycím koutem s vysokotlakou pistolí.
Půjčovna motokár Frenkart
do 31. července 2021
Naše motokárová dráha se svojí délkou 720 metrů se řadí na 1. místo v délce všech motokárových tratí na celé Moravě! Součástí naší závodní dráhy je i nájezdový můstek pro větší zpestření Vaší jízdy. Trať je navržena tak, aby jste