Konopex Ostrava 2018
do zítřka
3. ročník konopného veletrhu v Ostravě. Bohatý třídenní program zahrnuje nejen veletrh, ale také přednášky, workshopy, besedy, soutěže i zábavu. Nedílnou součástí veletrhu je již tradičně třídenní odborná konference.
Jiná kultura Ostrava: Recitál Jitky Zelenkové
dnes v 19:00
Kino Vesmír, Ostrava - Jitka Zlenková - Recitál - Stálice české populární hudby Jitka Zelenková má na svém kontě sedmnáct sólových alb, několik zlatých desek a desítky úspěšných vystoupení na domácích i zahraničních pódiích....
Muzikál Shrek
dnes
Ostrava - V hlavních rolích se představí pohádkové postavy jako jsou Shrek, Fiona, Oslík, Dračice, Lord Farquaad, Perníček a další.
Dobývání hradu Sovinec
dnes a zítra
Jiříkov - Letošní sezónu na hradě Sovinec budeme zahajovat o víkendu 21. - 22.4.2018 na hradě Sovinec pod taktovkou Špinavců a akce se podnese v duchu vojenské historie.
Jethro Tull's, Martin Barre & Band
středa ve 20:00
Garage Club, Ostrava - Oslava 50-ti let legendy JETHRO TULL míří do České republiky! Nenechte si ujít skvělý a pohodový koncert s největšími hity velké hvězdy minulého století! Taková šance už se nemusí opakovat! Zastávka...
Krasnemalby.com
pátek v 10:00
Moravská Ostrava a Přívoz - Dvoudenní prodejní výstava
Hradní slet Čarodějnic na hradě hukvaldském
příští sobota
Hukvaldy - Na vědomí se všem čarodějnicím dává, že v sobotu 28. dubna 2018 je slet u nás na hradě hukvaldském.
The Australian Pink Floyd
příští neděle v 19:00
Ostravar Arena, Ostrava - Nejslavnější tributní kapela The Australian Pink Floyd Show přijede do České republiky oslavit 30 let působení na světových pódiích! Nejprve 29.4.2018 vystoupí v Ostravar Aréně v Ostravě a poté se...
Minibus k Planetáriu Ostrava a okružní linka centrem...
od příštího úterý
Minibus na pravidelné lince číslo 90 dopraví návštěvníky od porubské vozovny přes Alšovo náměstí, kolem Fakultní nemocnice a studentských kolejí VŠB-TUO až k budově Planetária. Linka č. 99 je okružní a jede od Bazalů k městské...
Garden Food Festival Ostrava 2018
5. - 6. května
Přehlídka dobrého jídla a pití pod širým nebem se po loňské úspěšné premiéře opět chystá do Ostravy. Garden Food Festival přinese ve dnech 5. – 6. května do areálu Dolních Vítkovic vybrané lahůdky od nejlepších lokálních restaurac
Garden Food Festival Ostrava 2018
5. - 6. května
Přehlídka dobrého jídla a pití pod širým nebem se po loňské úspěšné premiéře opět chystá do Ostravy. Garden Food Festival přinese ve dnech 5. – 6. května do areálu Dolních Vítkovic vybrané lahůdky od nejlepších restaurací.
Vyrobeno v Tatře, ale tatrovka to není!
do 2. června
Příbor - Lidská tvořivost je bezbřehá. Důkazem toho je obrovské množství rozmanitých výtvorů, které v minulosti procházely mimo oficiální plán výroby branami legendární továrny.
Vrchařská koruna Oderska
do 31. října
Vítkov - Vrchařská koruna Oderskaje "soutěž" pro toho, kdo má rád cyklistiku, přírodu a pohyb v ní.Vrchařská koruna Oderska je pokračováním projektu Vrchařská koruna Valašska.Vrchařská koruna Valašska se stala inspirací pro...
Móda osmiček: Trendy let 1918−1988 v Slezském zemském...
do 4. listopadu
Opava - Výstava se koná u příležitosti 100. výročí vzniku Československé republiky. Začíná v úterý 20. března vernisáží a potrvá do 4. listopadu 2018.
František Jureček – Alois Sprušil: Nová galerie v nové...
do 31. prosince
Ostrava se v prvních desetiletích dvacátého století etablovala v nové průmyslové a společenské centrum, které získalo dominanci v regionu. Velmi záhy však začala pociťovat zásadní nedostatek adekvátního výstavního prostoru.
Česko-slovenská výstava - Slezsko a Ostravsko 1918-1938
do 7. ledna 2019
Výstava navazuje na hlavní česko-slovenskou výstavu v Praze, přičemž bude prezentovat především specifika společenského a historického vývoje v tomto období v regionu severní Moravy a Slezska.
NAPILE Ostravice nabízí zázemí pro turisty a cyklisty
do 30. listopadu 2019
Každý pátek až neděli v době od 9 do 18 hod. zde funguje cyklopoint s náhradními díly ke kolům, cyklomateriálem, elektronabíječkami, montážními stojany, úschovnou batohů či tašek a mycím koutem s vysokotlakou pistolí.