Vánoční koncert: Miroslav Beinhauer - klavír
dnes
Zveme vás na vánoční koncert ve Velké dvoraně zámku v Hradci nad Moravicí dne 16. 12. 2018 v 17.00 hodin.
Vánoce na Slezskoostravském hradě
ještě dnes
Ostrava - Vánoce na Slezskoostravském hradě.
DeCliché
dnes
Opava - Multimediální projekt DeCliché je ustaven na netradičním spojení koncertního cimbálu, loutkového divadla, přesněji „loutkového baletu“ a aktivní elektroakustiky. To vše ve scénicky a světelně zpracovaném prostředí.
Vánoční koncert
úterý
Ostrava - Vánoční koncert tentokrát zahájí moravská mše vánoční barokního hudebního skladatele Josefa Schreiera. Lze ji považovat za předchůdkyni přibližně o 40 let mladší proslulé pastorální mše Jakuba Jana Ryby „Hej mistře“,...
Vánoce s Martinem Chodúrem
čtvrtek
V květnu dokončil Martin Chodúr své první Vánoční album, které nahrával v Ostravě se svou doprovodnou kapelou MACH, právě s Janáčkovou filharmonií a s dirigentem Markem Prášilem.
Svatoštěpánské odpoledne na zámku
příští středa
Vánoční odpoledne na zámku s koncertem Pěveckého sboru Janáček Frýdlant nad Ostravicí.
František Jureček – Alois Sprušil: Nová galerie v nové...
do 31. prosince
Ostrava se v prvních desetiletích dvacátého století etablovala v nové průmyslové a společenské centrum, které získalo dominanci v regionu. Velmi záhy však začala pociťovat zásadní nedostatek adekvátního výstavního prostoru.
Česko-slovenská výstava - Slezsko a Ostravsko 1918-1938
do 7. ledna 2019
Výstava navazuje na hlavní česko-slovenskou výstavu v Praze, přičemž bude prezentovat především specifika společenského a historického vývoje v tomto období v regionu severní Moravy a Slezska.
Masaryk, legie a Slezsko ve Slezském zemském muzeu
do 7. března 2019
Opava - Krátce předtím než uplyne přesně sto let od vzniku Československa se ve Slezském zemském muzeu otevře výstava věnovaná první prezidentovi T. G. Masarykovi, legii a Slezsku.
Zboží ukryté v roce 1938
do 1. června 2019
Výstava prezentuje ojedinělý nález velkého souboru předmětů z galanterního a papírnického obchodu z konce 30. let 20. století, který byl řadu let zazděný ve sklepě domu č. 16 v Příboře.
Tělo a technika
do 31. července 2019
Ostrava - Tělo a technika - exkluzivní autorská expozice ve Světě techniky
NAPILE Ostravice nabízí zázemí pro turisty a cyklisty
do 30. listopadu 2019
Každý pátek až neděli v době od 9 do 18 hod. zde funguje cyklopoint s náhradními díly ke kolům, cyklomateriálem, elektronabíječkami, montážními stojany, úschovnou batohů či tašek a mycím koutem s vysokotlakou pistolí.
Půjčovna motokár Frenkart
do 31. července 2021
Naše motokárová dráha se svojí délkou 720 metrů se řadí na 1. místo v délce všech motokárových tratí na celé Moravě! Součástí naší závodní dráhy je i nájezdový můstek pro větší zpestření Vaší jízdy. Trať je navržena tak, aby jste