Železnohorský traktor 2018
sobota
Seč - 5. ročník srazu historických traktorů, traktorů „domovin“ a veteránů všeho druhu. Traktoriáda Železnohorský traktor 2018.
Ďáblovi ne! - koncert The Plastic People of The Universe...
sobota
V souvislosti se srpnovým výročím okupace vojsk Varšavské smlouvy, s výročím města Pardubic a s významnou rolí českého undergroundu se ve 3 pardubických klubech (Doli, Ponorka, Žlutý pes) bude konat akce, která připomene tyto...
Zlatá Pecka Chrudim
26. 8. - 2. 9.
Na sklonku léta se pod záštitou světově uznávané mezzosopranistky Dagmar Peckové uskuteční již druhý ročník hudebního festivalu Zlatá Pecka Chrudim. Festival proběhne mezi daty 26. 8. – 2. 9. 2018 v historickém městě Chrudim....
Večer operních árií - Krásná Helena
příští pondělí v 19:00
Klášterní zahrady, Chrudim - Večer operních árií - Krásná Helena (Dagmar Pecková, Filharmonie Hradec Králové)
Švédský víkend v Pardubicích
31. 8. - 2. 9.
Závěr letních prázdnin se v krajském městě Pardubice ponese v duchu Švédska. Město chystá, u příležitosti padesátileté spolupráce s partnerským městem Skellefteå, třídenní akci zvanou Švédský víkend.
Pouť ke svatému Jiljí - Svitavy
2. září
Dne 2. září se ve Svitavách, na náměstí Míru, koná historická pouť s bohatým programem. Nebude chybět jarmark plný lahodného jídla a pití, pouliční divadla a ani hudební či taneční vystoupení!
Toulovcovy prázdninové pátky v Litomyšli
do příštího úterý
Již tradiční celoprázdninový festival pohádek a koncertů proběhne opět v Litomyšli.
59. Výtvarné Hlinecko
do 9. září
Projekt Výtvarného Hlinecka připravený ve spolupráci s Národní galerií v Praze.
Pohádkový život rodiny Lamkových
do 16. září
Chrudim - Výstava nazvaná Pohádkový život rodiny Lamkových je poctou legendárním tvůrcům animovaných filmů, Haně a Josefu Lamkovým.
Golf Masters 2018
do 18. září
Dříteč - Tradičně závěrem dubna 2018 odstartuje v Mstěticích nový ročník sportovně společenské golfové tour Golf Masters 2018.
Soutěž o diamanty se zámkem v Litomyšli
do 30. září
Zámecké diamantové slosování je mimořádnou událostí k 450. narozením litomyšlského zámku.
Pečení chleba v Sopotnicích
do 27. října
Za poznáním i znovuobjevením tradičního pečení chleba se může vypravit každý rok od jara do podzimu do obce Sopotice. Letošní termíny pečení chleba jsou 26. května, 30. června, 29. září a 27. října.
Lidičtí muži v boji za svobodu - výstava v Ležácích
do 31. října
Miřetice - Výstava si klade za cíl seznámit veřejnost s dosud neprávem opomíjenou kapitolou historie Lidic. Jen hrstka zasvěcených totiž ví, že se lidičtí zapojili do boje za svobodu Československa v obou světových válkách a...
Jsme 100
do 30. listopadu
Litomyšl - Od června do listopadu 2018 se u příležitosti stého výročí založení Československa uskuteční projekt Jsme 100 Václava Ciglera a Michala Motyčky.