Borek Race 2017
do zítřka
Není závod, jako závod. Proto jsme si řekli, že ho uděláme zajímavější a atraktivnější. Závod je určen všem sportovním nadšencům – závodníkům i amatérům, kteří si chtějí vyzkoušet, že na to mají. Celý víkend chystaného závodu...
XIV. ročník cestovatelského festivalu Okolo světa ve...
od pondělí do pátku
Vysoké Mýto - Tradiční týden plný cestopisných přednášek, které nás zavedou do vzdálených krajů, liduprázdných míst i za krásnou přírodou.
Adventní věnce
středa
Česká Třebová - Dílna pro dospělé.
Zzzzima
od čtvrtka
Hluboká - Přírodovědná výstava ve výstavních síních frýdeckého zámku.
Nocování v Rose
od pátku do soboty
Pro děti a rodiče, děti od 5 let i samostatně.
Setkání přátel pŕírodních nástrojů
od pátku do neděle
Svitavy - Víkendový program bude věnován vzájemnému poznávání a sdílení zkušeností ze všech oblastí zdravého přístupu k životu.
Jakub Ondra a Peter Aristone
pátek
Lanškroun - Dva velmi talentovaní písničkáři a songwriteři se rozhodli vyrazit na společné turné. Kromě talentu je spojuje rovněž fakt, že oba pravidelně koncertují v zahraničí a své písně skládají vyhradně v angličtině.
Vánoční Kujebácký jarmark ve Vysokém Mýtě
příští sobota
Město Vysoké Mýto pořádá 25. listopadu na náměstí Přemysla Otakara II. Vánoční Kujebácký jarmark.
Mikulášský vlak z Pardubic do Choltic
příští sobota
Jízda historického vlaku s čertem a Mikulášem.
Už vím, proč dědo - provaznictví a uzly
příští sobota
Vysoké Mýto - K mnoha oborům, bez nichž si nelze život našich předků představit, patří provaznictví. Ostatně provaz nelze ničím nahradit. Povřísla byla krátká a řetěz zase příliš drahý a také těžký.Z čeho a jak se provaz...
Od adventu po Tři krále
od příštího úterý
Litomyšl - Advent pomalu klepe na dveře a nezastaví se až do Tří králů. Přijďte ve dnech 28.11.2017 - 21.1.2018 na výstavu s názvem Od adventu po Tři krále. Slavnostní vernisáž se uskuteční dne 26. listopadu od 14 hodin v...
Taxis Gladiator Race v Pardubicích
1. - 2. prosince
Fanoušci adrenalinových sportů zbystřete! Extrémní překážkový závod kopírující trať Velké pardubické, včetně Taxisova příkopu, se uskuteční ve dnech 1.12. - 2.12.2017. Závodu se mohou zúčastnit muži, ženy i děti.
Vánoce na Veselém Kopci 2017
2. - 10. prosince
Výstava ve všech objektech přibližující lidové zvyky, dárky, ozdoby, pečivo. Každý den ukázky výroby vánočních předmětů, o víkendech kulturní program.
Vánoční trhy se slavnostním rozsvícením vánočního...
2. prosince
Letošní již tradiční vánoční trhy se budou konat v sobotu 2. prosince v parku na Chittussiho náměstí v Ronově nad Doubravou. Připraven je bohatý program.
Zámecké sklepení v moci pekelné 2017
2. - 5. prosince
Od 2. do 5. prosince 2017 ovládne Zámecké sklepení v Litomyšli opět moc pekelná. Program je vhodný pro statečné děti od 6 let či pro trapiče jakéhokoli věku.
Mikulášský trolejbus v Pardubicích
3. prosince
Jízda historického trolejbusu.
Zaniklý svět na fotografiích Enrique Stanko Vráze
do pátku
Podzim je v Regionálním muzeu ve Vysokém Mýtě již tradičně věnován cestování. Vedle XII. ročníku cestovatelského festivalu Okolo světa jsme pro vás letos připravili unikátní výstavu fotografií E. S. Vráze z Náprstkova muzea...
Díla darem – Rodina Albertova
do 4. února 2018
Litomyšl - Výstava Díla darem – Rodina Albertova představí vůbec první dar více než 80 obrazů, který stál u zrodu litomyšlské galerie. Vernisáž výstavy se uskuteční ve čtvrtek 16. listopadu v 17 hodin v domě U Rytířů.
Toulovcovy prázdninové pátky v Litomyšli
do 28. srpna 2018
Již tradiční celoprázdninový festival pohádek a koncertů proběhne opět v Litomyšli.
Proti proudu času – Pardubicko v pravěku a raném...
do 31. prosince 2018
Nová stálá expozice v pardubickém zámku.