Meditace lesem
středa
Výstava Prof. Martina Mainera (1959) a Adama Kašpara (1993) nabízí na první pohled dva odlišné způsoby nahlížení na svět kolem nás. Spojuje je však hluboké pozorování a vciťování se do okamži-ku tady a teď.
100. výročí vzniku Československé republiky v Poličce
čtvrtek
Město Polička, Skautské středisko Tilia Polička, Městské muzeum a galerie Polička a Masarykova ZŠ vás srdečně zvou na slavnostní zasazení Lípy svobo-dy a usazení pamětní desky.
Více srdce pro Václava Havla v Litomyšli - vernisáž nové...
sobota
Josef Pleskot, Roman Švejda a Lukáš Gavlovský nedávno zveřejnili výzvu k nové instalaci Více srdce. Věnujte pro tuto věc své osobní zrcátko, které se stane součástí Voskového Srdce pro Václava Havla, které je umístěno ve...
Oslavy 100 let od založení Československa v Litomyšli
sobota
V neděli 28. října si všichni připomeneme 100 let od založení Československé republiky. Bohatý den plný společenských a kulturních akcí se v různých částech města odehraje již o den dříve – 27. října 2018.
28. říjen 1918 v Pardubickém kraji
od neděle
V letošním roce si připomínáme významné výročí. Před sto lety – 28. října 1918 byl vyhlášen vznik samostatného Československého státu.
Separ Pancier tour 2018
neděle ve 20:00
ABC Klub, Pardubice - Separ vydal své 3. sólo album s názvem “Pancier”, které sklidilo obrovský úspěch a patří mezi jedno z nejúspěšnějších alb v tomto roce….ty se už teď můžeš těšit na zastávku v ABC Klubu Separ Pancier tour...
Podzimní prázdniny s domečkem v Litomyšli
příští pondělí a úterý
Středisko volného času v Litomyšli (dříve Dům dětí a mládeže) připravilo program na podzimní prázdniny.
Bohuslav Martinů a rok 1918
příští úterý
Vznik samostatného Československa zastihl Bohuslava Martinů jako mladého skla-datele, stojícího teprve na prahu velmi nejisté umělecké kariéry.
Lesní grafika
příští úterý
Polička - Přijďte si vytvořit realistickou grafiku s lesní tematikou inspirovanou dílem malíře Adama Kašpara. Výtvarná dílna se koná o podzimních prázdninách v úterý 30. října od 14.00 do 16.00 hod. v Městské galerii a je...
Halloween v Lumpáriu Pardubice
příští středa
Přijďte si užít Halloween do dětského centra Lumpárium Pardubice.
YAMATO – The Drummers Of Japan: The Challengers
příští středa v 19:00
Pardubice - PVV IDEON, Pardubice
Loutky na frontě - výstava v Muzeu loutkářských kultur v...
od příštího čtvrtku
Chrudim - I když první světová válka znamenala v českých zemích celkový útlum kultury, loutkářství u nás rozhodně nevymizelo a dokonce si, jako oblíbená forma zábavy, našlo cestu i na válečnou frontu. Loutky doprovázely vojáky...
Pečení chleba v Sopotnicích
do soboty
Za poznáním i znovuobjevením tradičního pečení chleba se může vypravit každý rok od jara do podzimu do obce Sopotice. Letošní termíny pečení chleba jsou 26. května, 30. června, 29. září a 27. října.
Originální kresby Bohuslava Martinů v Poličce
do 31. prosince
V sobotu 13. října 2018 bude ve výstavních sálech Městského muzea a galerie Polička (MMG) slavnostní vernisáží zahájena netradiční výstava kreseb skladatele Bohuslava Martinů nazvaná Martinů obrázky kreslící, konaná pod...
Vznik Československa očima Quidona Šimka
do 15. ledna 2019
Litomyšl - Výstava o událostech z října 1918 zachycených litomyšlským kronikářem a malířem Quidonem Šimkem doplněná o různé dobové předměty včetně zbraní.
Pardubické proměny
do 27. ledna 2019
Možná si některá místa pamatujete jinak, možná už je znáte jenom z fotek nebo z vyprávění vašich příbuzných. Ale některá místa zůstávají zachována.
Ladislav Machoň a Pardubice
do 3. února 2019
Speciální výstavní projekt si pro své návštěvníky připravila Východočeská galerie v Pardubicích. Projekt je věnován k výročí vzniku Československa.
Za oknem mrazilo srpnové slunce - rok 1968 v Litomyšli a...
do 30. září 2019
Od 3. června můžete v Regionálním muzeu v Litomyšli navštívit tématickou výstavu o invazi vojsk Varšavské smlouvy ze srpna 1968. K vidění bude až do 30. září.