Pixar – 30 let animace
do neděle
Od 15.2 do 26.5. 2019 se v prostorách Křižíkových pavilonů Výstaviště Holešovice Praha uskuteční velkolepá výstava nejznámějšího animačního studia světa - Pixaru.
Mentholka Super Cup 2019
ode dneška
Praha - První velký turnaj beachvolejbalové tour je tady!! O víkendu 24. - 26.5. se v Beachklubu Ládví uskuteční Mentholka Super Cup.
15. narozeniny kina Světozor
ode dneška
Praha - Přehlídkou Patnáct kino Světozor oslaví patnácté narozeniny své novodobé éry. Od 24. do 30. května uvede 15 filmů, které kinem za poslední roky nejvíce rezonovaly. Jedná se jak o nejúspěšnější tituly podle...
Milan Rastislav Štefánik - Astronom, politik, generál
do příštího pátku
Praha - Od 4. dubna proběhne na Štefánikově hvězdárně výstava mapující život výjimečné osobnosti generála PhDr. Milana Rastislava Štefánika, všestranného vědce, astronoma, vojáka, diplomata, politika a spoluzakladatele...
Výstava TBA21NGP
do příštího čtvrtku
V červnu 2018 zahájí Národní galerie v Praze partnerství s Thyssen-Bornemisza Art Contemporary (TBA21). Otevření nového centra současného umění v Salmovském paláci bude výsledkem spolupráce, která svým rozsahem nemá ve více...
Pieta z Bílska: Zachráněný pozdně gotický skvost z...
do 16. června
Národní galerie Praha představuje v Klášteře sv. Anežky České dílo letošní jarní sezóny.
Výstava Fenomén zemědělství
do 30. června
Praha - Výstava unikátních, převážně trojrozměrných předmětů ze sbírek Národního zemědělského muzea a dalších institucí, jejichž výběr pokrývá celé dějiny zemědělství od nejstarších dob do současnosti (i budoucnosti).
Česko-slovenská / Slovensko-česká výstava
do 30. června
Praha - Národní muzeum a Slovenské národné múzeum ke 100. výročí založení společného státu připravily projekt s názvem Česko-slovenská výstava a Slovensko-česká výstava.
Pražské vzorkové veletrhy v Národním technickém muzeu
do 30. června
Praha - Na výstavě „Pražské vzorkové veletrhy“ proběhne prezentace vybraných českých firem současnosti v tradiční formě vzorkového veletrhu. Výstava se uskuteční od 19. října 2018 do 30. června 2019.
Made in Czechoslovakia aneb průmysl, který dobyl svět
do 30. června
Praha - Výstava Made in Czechoslovakia představí návštěvníkům technický a průmyslový vývoj samostatného československého státu po celou dobu jeho existence, tj. od roku 1918 do roku 1992.
Josef Šíma: Cesta k Vysoké hře ve Valdštejnské jízdárně
do 28. července
Praha - Výstava si klade za cíl představit Šímovu ranou tvorbu od brněnských počátků do jeho setkání s básníky pozoruhodné, a dnes již v jistém smyslu legendární, francouzské skupiny Vysoká hra a ukázat nakolik jeho účast na...
Jiřičná - retrospektivní výstava v DOX
do 12. srpna
Praha - U příležitosti životního jubilea Evy Jiřičné proběhne v Centru DOX retrospektivní výstava této světoznámé české architektky, která představí její tvorbu od profesních začátků až po současnost.
Ta kniha patří mně! Historie českého exlibris do roku...
do 9. září
Praha - Exlibris (knižní značka) je malý grafický lístek vlepovaný na přídeští knihy, jehož účelem je označit, z které knihovny kniha pochází. Výstava provede návštěvníka historií českého exlibris od 16. století do roku 1945.
Jan Blažej Santini Aichel - geometrie posvátného prostoru
do 15. září
Praha - Santiniho dílo přesáhlo rámec doby, v níž žil. Jeho stavby jsou natolik přesné, že známe-li kompoziční síť, můžeme od jedné stavby k libovolné další počítat se stejnou lehkostí, s jakou se třeba procházíme parkem.
Impresionismus od úsvitu do soumraku. Slovinské umění...
do 16. září
Praha - Rozsáhlá expozice v Jízdárně Pražského hradu představí návštěvníkům pozoruhodnou etapu slovinského umění, které se začalo formovat a prosazovat v poslední třetině 19. století.
Karafiáty a samet: Umění a revoluce v Portugalsku a...
do 29. září
Praha - Kurátorský projekt ukazuje překvapivé a dosud neznámé paralely portugalské karafiátové revoluce, která se odehrála 25. dubna 1974, a československé sametové / něžné revoluce ze 17. listopadu 1989.
Zvuky, kódy, obrazy - Zvukový experiment ve vizuálním...
do 13. října
Praha - Výstavní projekt představí specifický průřez dějinami zobrazování zvuku jako abstraktního fenoménu od doby avantgardy po současnost.
1939 – 1989: výstava ve Veletržním paláci
do 31. prosince
Praha - Nová podoba sbírkové expozice poválečného umění bude založena na dvou základních principech přístupu k uměleckým dílům.
Veritas Vincit – 100 let kanceláře prezidenta republiky
do 31. prosince
Praha - Výstava připomíná vznik Kanceláře prezidenta republiky, která od svého založení poskytuje nejen zázemí pro výkon prezidentských pravomocí, ale také zajišťuje chod a správu jeho sídel a dohlíží na jeho bezpečnost.
Marie Terezie na Pražském hradě
do 31. prosince 2020
Praha - Expozice věnovaná jediné ženě na českém trůně, v Ústavu šlechtičen na Pražském hradě, vás provede všedním i svátečním životem Marie Terezie.