Mistrovství světa v softballu mužů 2019
do neděle
V den, kdy se slaví Světový den softballu, 13. června 2019, bude zahájeno Mistrovství světa v softballu mužů. Můžete se těšit na 16 národních týmů, které se utkají poprvé na Evropském kontinentu. Šampionát se odehraje v Praze...
Arena - festival Divadla Bratří Formanů
do středy
Praha - Arena je festival divadla, nového cirkusu, hudby a současné vizuální tvorby. Festival se neopírá pouze o jeden svět nebo žánr. Vedle tzv. „nového cirkusu“ si dává za cíl představit publiku i jiné formy divadla, které...
Pražské vzorkové veletrhy v Národním technickém muzeu
do příští neděle
Praha - Na výstavě „Pražské vzorkové veletrhy“ proběhne prezentace vybraných českých firem současnosti v tradiční formě vzorkového veletrhu. Výstava se uskuteční od 19. října 2018 do 30. června 2019.
Česko-slovenská / Slovensko-česká výstava
do příští neděle
Praha - Národní muzeum a Slovenské národné múzeum ke 100. výročí založení společného státu připravily projekt s názvem Česko-slovenská výstava a Slovensko-česká výstava.
Výstava Fenomén zemědělství
do příští neděle
Praha - Výstava unikátních, převážně trojrozměrných předmětů ze sbírek Národního zemědělského muzea a dalších institucí, jejichž výběr pokrývá celé dějiny zemědělství od nejstarších dob do současnosti (i budoucnosti).
Made in Czechoslovakia aneb průmysl, který dobyl svět
do příští neděle
Praha - Výstava Made in Czechoslovakia představí návštěvníkům technický a průmyslový vývoj samostatného československého státu po celou dobu jeho existence, tj. od roku 1918 do roku 1992.
Josef Šíma: Cesta k Vysoké hře ve Valdštejnské jízdárně
do 28. července
Praha - Výstava si klade za cíl představit Šímovu ranou tvorbu od brněnských počátků do jeho setkání s básníky pozoruhodné, a dnes již v jistém smyslu legendární, francouzské skupiny Vysoká hra a ukázat nakolik jeho účast na...
Jiřičná - retrospektivní výstava v DOX
do 12. srpna
Praha - U příležitosti životního jubilea Evy Jiřičné proběhne v Centru DOX retrospektivní výstava této světoznámé české architektky, která představí její tvorbu od profesních začátků až po současnost.
Ta kniha patří mně! Historie českého exlibris do roku...
do 9. září
Praha - Exlibris (knižní značka) je malý grafický lístek vlepovaný na přídeští knihy, jehož účelem je označit, z které knihovny kniha pochází. Výstava provede návštěvníka historií českého exlibris od 16. století do roku 1945.
Jan Blažej Santini Aichel - geometrie posvátného prostoru
do 15. září
Praha - Santiniho dílo přesáhlo rámec doby, v níž žil. Jeho stavby jsou natolik přesné, že známe-li kompoziční síť, můžeme od jedné stavby k libovolné další počítat se stejnou lehkostí, s jakou se třeba procházíme parkem.
Impresionismus od úsvitu do soumraku. Slovinské umění...
do 16. září
Praha - Rozsáhlá expozice v Jízdárně Pražského hradu představí návštěvníkům pozoruhodnou etapu slovinského umění, které se začalo formovat a prosazovat v poslední třetině 19. století.
Karafiáty a samet: Umění a revoluce v Portugalsku a...
do 29. září
Praha - Kurátorský projekt ukazuje překvapivé a dosud neznámé paralely portugalské karafiátové revoluce, která se odehrála 25. dubna 1974, a československé sametové / něžné revoluce ze 17. listopadu 1989.
Zvuky, kódy, obrazy - Zvukový experiment ve vizuálním...
do 13. října
Praha - Výstavní projekt představí specifický průřez dějinami zobrazování zvuku jako abstraktního fenoménu od doby avantgardy po současnost.
1989 pád železné opony
do 30. listopadu
Praha - Výstava „1989 – Pád železné opony“ v Královském letohrádku a v přilehlé zahradě na Pražském hradě je rozsáhlou přehlídkou vybraných fotografií o zlomovém roku 1989 ve střední Evropě.
Veritas Vincit – 100 let kanceláře prezidenta republiky
do 31. prosince
Praha - Výstava připomíná vznik Kanceláře prezidenta republiky, která od svého založení poskytuje nejen zázemí pro výkon prezidentských pravomocí, ale také zajišťuje chod a správu jeho sídel a dohlíží na jeho bezpečnost.
1939 – 1989: výstava ve Veletržním paláci
do 31. prosince
Praha - Nová podoba sbírkové expozice poválečného umění bude založena na dvou základních principech přístupu k uměleckým dílům.
Marie Terezie na Pražském hradě
do 31. prosince 2020
Praha - Expozice věnovaná jediné ženě na českém trůně, v Ústavu šlechtičen na Pražském hradě, vás provede všedním i svátečním životem Marie Terezie.