MEDAmbasadorka umění
od pondělí
Praha - Sté narozeniny letos slaví paní Meda Mládková, známá česká mecenáška umění.
„Nanoden“ v Národním technickém muzeu
úterý
Praha - V Národním technickém muzeu se bude v úterý 25. června konat akce, během které se mohou návštěvníci muzea seznámit s nejzajímavějšími novinkami z českých nanotechnologií.
Francouzský impresionismus v Paláci Kinských
od příštího pátku
Praha - „Monet měl jenom oči, ale, Bože, jaké oči!“ Těmito slovy ocenil Paul Cézanne svého kolegu Clauda Moneta, který se ve svých obrazech snažil zachytit bezprostřední dojem z určitého okamžiku.
Mystic Sk8 Cup 2019
od příštího pátku do neděle
Praha - Ve dnech 28.–30. června zde proběhne jubilejní 25. ročník legendárního Mystic Sk8 Cupu, kam zavítá více jak 150 předních skateboardistů a skateboardistek z celého světa.
Ed Sheeran v Praze
7. - 8. července
V současné době pravděpodobně není na světě prodávanější umělec než Ed Sheeran. Čerstvý držitel Řádu britského impéria, čtyřnásobný držitel Grammy a pětinásobný vítěz BRIT Awards, jehož živé koncerty patří celosvětově mezi...
Táboráček nabízí prázdninovou zábavu na táboře pro děti z pr
26. - 30. srpna
Konec letních prázdnin mohou děti z Prahy 1 prožít na příměstském táboře TÁBORÁČEK, pořádaném a finančně podporovaném Městskou částí Praha 1 a radním Petrem Burgrem.
Arena - festival Divadla Bratří Formanů
do středy
Praha - Arena je festival divadla, nového cirkusu, hudby a současné vizuální tvorby. Festival se neopírá pouze o jeden svět nebo žánr. Vedle tzv. „nového cirkusu“ si dává za cíl představit publiku i jiné formy divadla, které...
Made in Czechoslovakia aneb průmysl, který dobyl svět
do příští neděle
Praha - Výstava Made in Czechoslovakia představí návštěvníkům technický a průmyslový vývoj samostatného československého státu po celou dobu jeho existence, tj. od roku 1918 do roku 1992.
Pražské vzorkové veletrhy v Národním technickém muzeu
do příští neděle
Praha - Na výstavě „Pražské vzorkové veletrhy“ proběhne prezentace vybraných českých firem současnosti v tradiční formě vzorkového veletrhu. Výstava se uskuteční od 19. října 2018 do 30. června 2019.
Česko-slovenská / Slovensko-česká výstava
do příští neděle
Praha - Národní muzeum a Slovenské národné múzeum ke 100. výročí založení společného státu připravily projekt s názvem Česko-slovenská výstava a Slovensko-česká výstava.
Jiřičná - retrospektivní výstava v DOX
do 12. srpna
Praha - U příležitosti životního jubilea Evy Jiřičné proběhne v Centru DOX retrospektivní výstava této světoznámé české architektky, která představí její tvorbu od profesních začátků až po současnost.
Ta kniha patří mně! Historie českého exlibris do roku...
do 9. září
Praha - Exlibris (knižní značka) je malý grafický lístek vlepovaný na přídeští knihy, jehož účelem je označit, z které knihovny kniha pochází. Výstava provede návštěvníka historií českého exlibris od 16. století do roku 1945.
Jan Blažej Santini Aichel - geometrie posvátného prostoru
do 15. září
Praha - Santiniho dílo přesáhlo rámec doby, v níž žil. Jeho stavby jsou natolik přesné, že známe-li kompoziční síť, můžeme od jedné stavby k libovolné další počítat se stejnou lehkostí, s jakou se třeba procházíme parkem.
Karafiáty a samet: Umění a revoluce v Portugalsku a...
do 29. září
Praha - Kurátorský projekt ukazuje překvapivé a dosud neznámé paralely portugalské karafiátové revoluce, která se odehrála 25. dubna 1974, a československé sametové / něžné revoluce ze 17. listopadu 1989.
1989 pád železné opony
do 30. listopadu
Praha - Výstava „1989 – Pád železné opony“ v Královském letohrádku a v přilehlé zahradě na Pražském hradě je rozsáhlou přehlídkou vybraných fotografií o zlomovém roku 1989 ve střední Evropě.