S kouzly kolem světa
dnes ve 14:00
Divadlo kouzel, Líbeznice u Prahy - Prožijte velkou kouzelnickou cestou kolem světa!
Bakovský půlmaraton 2018
dnes
Bakov n. J. - 35. ročník závodu se běží v sobotu 21.dubna 2018.
Výstava Generál Laudon a ti druzí
ode dneška
Veltrusy - Osobnost předního vojevůdce doby Marie Terezie a Josefa II.
50. ročník Hudebního festivalu Antonína Dvořáka
od úterý
Příbram - Padesáté výročí vzniku je vždy důvod k oslavě – u festivalu klasické hudby tomu není jinak. Přijměte naše pozvání a buďte i vy součástí krásného jubilea, stejně jako řada vynikajících umělců v čele s Gabrielou...
Caveman
úterý v 19:30
Hálkovo městské divadlo, Nymburk - Rob Becker - Máte chuť se rozesmát až k slzám?? Přijďte se podívat na slavnou one man show o tom, co dělá muže mužem a ženu ženou, o rozdílech mezi námi, o lásce, partnerství a vtipně...
1000 věcí, co mě serou aneb tvoje bába je komedie
středa v 19:00
ŠKODA Muzeum, Mlada Boleslav - Kultovní internetový blog, nositel prestižní ceny Křišťálová lupa, konečně na divadle. Inscenace Divadla pod Palmovkou, která vznikla ve spolupráci s Divadlem F. X. Kalby.
Příběhy Tichého údolí. Osudy zpečetěné hákovým křížem,...
od pátku
Roztoky - Výstava mapuje na osudech několika rodin složitou životní pouť zakladatelů letoviska.
Keltská jarní slavnost v Bakově nad Jizerou
příští sobota
Bakov n. J. - Jaro je v plném proudu a tak je na čase oslavit ho Keltskou jarní slavností na zřícenině hradu a zámku Zvířetice v Bakově nad Jizerou.
Škola kouzel Pavla Kožíška
příští sobota ve 14:00
Divadlo kouzel, Líbeznice u Prahy - Pojďte si hrát na kouzelnickou školu a v roli kouzelnických učňů čarujte na jevišti společně s Pavlem Kožíškem.
Miroslav Horníček - aristokrat humoru
od příští neděle
V letošní roce uplyne sto let od narození velikána českého humoru Miroslava Horníčka. Kulaté výročí připomene Památník Karla Čapka na Strži u Dobříše poutavou výstavou Miroslav Horníček - aristokrat humoru. Výstava otevřená od...
Okruh Českobrodský - závod veteránů
příští úterý
XXII. ročník českobrodského okruhu, memoriál Otakara Jeníka a VI. ročník značkového srazu motocyklů BSA proběhne v již tradičním termínu.
Footgolf Czech Central Cup
4. - 6. května
Unhošť - Footgolf Czech Central Cup má již dvouletou historii. Od letošního roku je součástí World Tour a již druhý rok licencovaný European Footgolf Tour. Turnaj probíhá od 4. do 6. května 2018.
Oživená zámecká kuchyně na zámku Žleby
5. - 6. května
Nedílnou součástí standardního prvního a třetího prohlídkového okruhu bude návštěva plně zprovozněné a provoněné zámecké kuchyně.
Hra kouzel a magie
5. května ve 14:00
Divadlo kouzel, Líbeznice u Prahy - Představení iluzionisty Pavla Kožíška plné neuvěřitelných kouzel a perfektní zábavy nejen pro děti. Pojďte si hrát na kouzelníky jako Harry Potter a naučíte se také sami kouzlit!
Běžíme na hrad Točník
12. května
Běžíme na hrad je běžecký seriál, spojující sport, přírodu, kulturu, zlevněné vstupné na hrad, doprovodný program pro dospělé a pro děti (Dětské závody, Pohádková cesta, kvíz Tajemství hradu, tombola, šermířské vystoupení a další)
Lidičtí muži v boji za svobodu
do 29. května
Výstava si klade za cíl seznámit veřejnost s dosud neprávem opomíjenou kapitolou historie Lidic. Jen hrstka zasvěcených totiž ví, že se lidičtí zapojili do boje za svobodu Československa v obou světových válkách a vlast byli...
Festival Jarmily Novotné
do 9. září
Zámek Liteň obnovuje odkaz významné osobnosti Jarmily Novotné a rodu Daubků. Svou činností přispívá k znovunavrácení povědomí o životě a díle významné operní divy a šlechtického rodu v české společnosti.
Poslední místo člověka
do 30. listopadu
Bojíte se rádi? Máte rádi tajemno? Fascinuje vás smrt a pohřební rituály? Navštivte historicko-archeologickou výstavu vývoje pohřebního rituálu od pravěku v Kamenném domě v Kutné Hoře.
Tankový den v Lešanech
do 30. srpna 2043
Ve Vojenském technickém muzeu v Lešanech se uskuteční už 12. oblíbený a hojně navštěvovaný Tankový den. V letošním programu se představí desítky tanků a další těžká technika, která zachycuje vývoj od 30. let 20. století až po...