Marco Mendoza Band (The Dead Daisies, Whitesnake)
pátek ve 20:30
Klub Česká 1, Kutná Hora - Již po třetí v letošním roce se k nám vrací fenomenální baskytarista Marco Mendoza, člen superskupiny The Dead Daisies ( v minulosti též Whitesnake, Thin Lizzy, Ted Nugent, Blue Murder aj.).
Noční stezka odvahy v Mladé Boleslavi
sobota
Mladá Boleslav - Temný podzimní večer, hustý černý les - ideální místo, kde člověk může potkat strašidla! Ale kdo se bojí, ať raději zůstane doma pod peřinou! Otestujte vaši odvahu na strašidelné noční stezce plné duchů,...
Svatováclavské střelecké slavnosti Český Brod
sobota
Svatováclavské střelecké slavnosti - soutěž ve střelbě historických kuší a ručnic v duchu středověkých střeleckých slavností.
Zámecké vinobraní Domousnice 2017
sobota
Domousnice - Poslední sobotu v září 2017 naplno ožije zámek Domousnice na okraji Českého ráje a to u příležitosti oslavy vinobraní místního vinařství. Tento festival burčáku, místních vín a zajímavých stánků je vyvrcholením...
Retromobile day - Lobkowicz classic tour
sobota
Podzimní jízda další etapy Memoriálu Jiřího Kristiána Lobkowicze, se startem jízdy pravidelnosti konané v sobotu od 9:00 z náměstí ve Voticích.
Křivoklání
sobota a neděle
Dne 30. 9. a 1. 10. 2017 máte jedinečnou příležitost se zúčastnit rytířských slavností Křivoklání.
Noční prohlídky velkopopovického pivovaru v rámci Dnů...
sobota
Velké Popovice - Přijměte pozvání na prohlídku pivovaru v sobotu 30.9., kdy společně oslavíme Dny českého piva. Časy prohlídek: 18:00, 19:00, 20:00 a 21:00 hodin.
Karlštejnské vinobraní 2017
sobota a neděle
Historická slavnost vína za přítomnosti císaře římského a krále českého Karla IV. a jeho dvora. Návštěvníky čeká na Karlštejně bohatý program z doby středověku, ochutnávky vín a kulinářských specialit, rytířský turnaj a...
Hra kouzel a magie
sobota ve 14:00
Divadlo kouzel, Líbeznice u Prahy - Představení iluzionisty Pavla Kožíška plné neuvěřitelných kouzel a perfektní zábavy nejen pro děti. Pojďte si hrát na kouzelníky jako Harry Potter a naučíte se také sami kouzlit!
SVK Rally Příbram
od příštího pátku do neděle
Již 38. ročník Rally Příbram se uskuteční na začátku října 2017. Soutěži se bude v osmi pohárech. Slavnostní start pátečního shakedownu proběhne na příbramském náměstí T. G. Masaryka. Start rally proběhne ze servisu v Dlouhé...
Zámecké dýňování Nelahozeves
příští sobota
Před koncem sezóny jsme pro všechny milovníky podzimu a dýní připravili již 4. ročník Zámeckého dýňování. Tato akce se bude konat v sobotu 7. 10. 2017 (9:00 - 17:00) a těšit se opět můžete na bohatý program.
Škola kouzel Pavla Kožíška
příští neděle ve 14:00
Divadlo kouzel, Líbeznice u Prahy - Pojďte si hrát na kouzelnickou školu a v roli kouzelnických učňů čarujte na jevišti společně s Pavlem Kožíškem.
5. Děpsí pochod Vlašim
14. října
Pochod pro dospělé, děti i psy. Pojďte se projít krásnou přírodou v Kraji Blanických rytířů.
Magická esa
14. října ve 14:00
Divadlo kouzel, Líbeznice u Prahy - Magická esa - strhující show pro celou rodinu
Romano Trio
16. října
Mladá Boleslav - Během tří večerů se představí dva houslisté a jedna půvabná houslistka.
Ukázky přeletů dravců a sov v oboře Žleby
do soboty
V areálu obůrky je možné shlédnout i ukázky výcviku dravců a sov. V červenci a srpnu denně kromě pondělí, v květnu, červnu a září pak pouze o sobotách a nedělích. Ukázky začínají vždy v 12:00 a 15:30 přikrmováním bílých...
Výstava Příběhy z muzejních sbírek – 140 let Českého...
do soboty
V Kutné Hoře letos slaví 140 let muzea Českého stříbra. Příběhy z muzejních sbírek představí zajímavé exponáty a jejich ještě zajímavější příběhy. K vidění jsou od začátku května až do konce září.
U mistra krejčího – výstava ve špýcharu v Prostřední...
do 29. října
Lhota - Výstava přibližuje práci krejčích, švadlen, ševců a rukavičkářů na přelomu 19. a 20. století. Řemesla jsou představena pomocí dobových vyobrazení, pracovních nástrojů i hotových výrobků.
Husaři jedou - výstava lidových hraček ve Vysokém Chlumci
do 29. října
Komorní výstava ve skanzenu Vysoký Chlumec prezentuje lidové hračky a další předměty s vojenskou tématikou. Výstava je přístupná v rámci běžných prohlídek - platí standardní vstupné a otevírací doba.
Výstava T. G. M. mýty a skutečnost
do 31. ledna 2018
Výstava Muzea T. G. Masaryka v Lánech - T. G. M. mýty a skutečnost.